DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
Plzeň málem přišla o primátora. Vlezl do klece s tygry  Plzeň málem přišla o primátora. Vlezl do klece s tygry...

PLZEŇ - Magistrát mohl přijít o svého primátora. Pavel Rödl se totiž včera nechal dobrovolně zavřít do klece se čtyřmi dospělými tygry patřícímu k cirkusu Jo–Joo. Přestože zvířata byla včera podle principála cirkusu Jaromíra Joo mírně rozdováděná, primátora v kleci si ani nevšimla.

„Nemám vůbec žádný strach. Necítím ani žádný adrenalin,“ řekl chvilku před vstupem do klece primátor. Pak Joo skotačivé kočky nechal vylézt na stoličky a otevřel vrata, aby Rödl vstoupil. Ten vydržel v kleci zhruba tři minuty. „Musím říci, že v kleci je to už trochu jiné. Mírný mráz jsem na sobě cítil. Bez těch mříží jsou ta zvířata ale ještě mnohem hezčí,“ řekl po zkoušce odvahy Rödl.

Podle principála neměli tygři hlad. Jedli dopoledne. „Snědí každý deset kilo masa denně. Jí jednou za den. Půst mají jeden den v týdnu. To kvůli pročištění. o tom půstu jsou vždy o něco živější. Hladověli zrovna ve čtvrtek,“ řekl principál Joo. Jeho cirkus je zaměřen především na výstupy s kočkovitými šelmami. „Program ale měníme každý rok, abychom nezevšedněli. Letos máme na hostování artisty z las Vegas, kteří předvádí lidskou chobotnici a červa,“ uvedl produkční cirkusu Jiří Výška. Cirkus je v Plzni U Ježíška. Představení jsou každý den od 8. do 23. září.

Rödl má zvířata rád, jedno dokonce chová:

„Jsou nádherní a dokonalí – něco jako stroje,“ řekl o tygrech, s nimiž se ocitl v kleci plzeňský primátor. Krásu zvířat chválil a několikrát řekl, že zvířata má velmi rád. „Vždy jsem k nim měl vřelý vztah. Máme doma taky psa, tedy labradoru, i když teď už je to stará bába,“ doplnil a pokračoval, že zvířata měl rád i v cirkusu. Tam chodil jako mladý a později i se svými dětmi. „Teď už odrostly, tak už moc nechodím, ale dneska jsem byl pozvaný, tak asi půjdu, až se vrátím z dovolený,“ doplnil Rödl, který se dnes navečer vydal s manželkou na dovolenou do Itálie. Kromě zvířat obdivoval v cirkusech artisty. Nejvíce se mu prý líbili provazolezci.

Český cirkus Jo-Joo začínal ve Finsku:

Program cirkusu Jo-Joo se opírá hlavně o vystoupení šelem. „Chceme být nějak zaměření a nevozit s sebou klasické velbloudy, slony a podobně. Letos vezeme celkem 60 zvířat, mezi nimi například pět tygrů, leopardovi, tři krokodýly a hady. Kromě tygrů s nimi děláme všechna čísla mimo klec volně v šapitó. U leopardice je to unikát. Krokodýli sice občas přeskočí přes ohradu oddělující diváky. Ublížit ale nemohou, protože mají na představení svázané čelisti,“ říká Výška.

Cirkus bude v Plzni hrát každý den. Ve všední den jedno představení a v sobotu i v neděli po dvou. Program má celkem 22 bodů vystoupení a trvá 130 minut. Vstupenky stojí 120 až 220 korun, přičemž k jedné platící osobě smí jít jedno dítě zdarma. Do šapitó se vejde celkem 1000 diváků. Jedná se o jedno ze čtyř největších šapitó v ČR.