DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
Untitled Page
Expozice české loutky a cirkusu
Nově instalovaná expozice Národního muzea v Prachaticích.
První část expozice je věnována historii české loutky od nejstarších loutkářů přes rodinná a spolková divadla až k profesionálním scénám. Kromě tradičních Čertů a Kašpárků se návštěvníci setkají s loutkami zhotovenými podle předloh M. Alše, V. Suchardy či J. Trnky. Přímo v expozici je možnost shlédnout slavné inscenace loutkových her v historických divadélkách.

Ve druhé části – v jediném cirkusovém muzeu v Čechách jsou vystaveny nejen plakáty, fotografie, dokumenty, ale návštěvník se ocitne v cirkusové manéži s hrazdami, perskou tyčí, jednokolkami, žonglérským náčiním a s cirkusovými kostýmy. Součástí expozice je i motocykl, na kterém jezdili Medvědi s Cibulkou.

Ve filmových ukázkách ožívají v rukách předních českých kouzelníků vystavené kouzelnické rekvizity a aparáty (nejstarší z počátku 19. století).

V žádném jiném českém muzeu není vystavena historická putovní atrakce – panoptikum s voskovými hlavami historických osobností i s pohyblivou mořskou pannou.


Adresa:
Velké náměstí 43, 383 01 Prachatice 


Otevírací doba: ÚT - NE 9.00 - 17.00
                           ZAVŘENO: každé pondělí                              
                                                         
                    


Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích. Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích. Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích. Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích.