DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
Karel Berousek                     Cirkus Berousek Sultán je opět v Praze 

PRAHA 10 - Jméno Berousek je neodmyslitelně spojeno hned s několika pojmy. Těmi hlavními jsou cirkus a filmová klasika Šest medvědů s Cibulkou. Co však může cirkus této slavné rodiny nabídnout v současnosti? Přesvědčit se mohou návštěvníci od včerejšího večera až do neděle 21. října.

Návštěvníci cirkusu se mohou těšit i na cvičené opice jezdící na miniponících a další kousky mnoha zvířat. Program však nenabízí jen zvířecí vystoupení. Vrcholné artistické číslo si vzali pod taktovku Berouskovi synové Karel a Erik. Ti žonglují při jízdě na motorce a předvádějí mnoho dalších kousků.

Rozhovor s Karlem Berouskem

Co si myslíte o konkurenci ve vašem oboru?

Já o konkurenci nemluvím moc rád, dříve tu byla jen dobrá konkurence. Dnes smí mít cirkus každý. Netvrdím to samozřejmě o všech, ale je tu i dost špatné konkurence, která se k ostatním nechová moc férově.

Je u nás podle vašeho názoru dost cirkusů?

Dříve bývaly cirkusy s tradicí, dnes je hodně cirkusů, ale s menší úrovní. Myslím si, že v současnosti objíždí s představením něco kolem 25 cirkusů.

Chodilo do cirkusů dříve větší množství návštěvníků?

Většinou máme první dny slabší a hodně lidí přijde, když se rozkřikne, že tu opravdu jsme. Ono totiž moc lidí nevěří reklamě. Je hodně cirkusů a každý má svoji dobrou reklamu. Ale ústní reklama nám pomáhá nejvíce. Dalším problémem je televize,internet,kina a další, lidé mají mnoho dalších možností, jak se bavit. Nejen cirkus.

Čím můžete návštěvníky na představení nejvíce nalákat?

U nás návštěvníci uvidí to, co nikde jinde na světě. Máme jediného mluvícího koně, cvičené kachny, opice jezdící na ponících, skvělá artistická čísla. Ale je zbytečné o tom mluvit, je lepší se přijít podívat.

A co medvědi, máte je ještě?

Samozřejmě, ne už ty z dob Šest medvědů s cibulkou, ale i ti dnešní jsou skvělí. Je to naše velká tradice, patří to k rodině.

Synové pokračují v rodinné tradici?

Ano, pokračují oba dva. Spíš jako artisti, protože od zvířat se v dnešní době upouští, ale dělají mi radost.

Kde sháníte zvířata na drezúru?

Synovec má takovou menší ZOO, tak některá zvířata bereme od něj, ale dost zvířat je našich, vychováváme je celý život.

Připravujete pro návštěvníky něco nového?

Ano, začali jsme jako první v republice s drezúrou aligátorů. Je to velmi nebezpečné a také dost náročné. Zatím nevystupují, probíhá intenzivní drezúra, která chce svůj čas.