DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
Untitled Page Veselé vánoce
Děkujeme všem cirkusovým fanouškům kteří naše stránky pravidelně navštěvují.Přejeme krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku .Stránky budou opět pravidelně aktualizovány od ledna 2008...

                                                                        Lukáš Brandejs               
www.cirkusy.info

Cirkusové muzeum
V jediném cirkusovém muzeu v Čechách jsou vystaveny nejen plakáty, fotografie, dokumenty, ale návštěvník se ocitne v cirkusové manéži s hrazdami, perskou tyčí, jednokolkami, žonglérským náčiním a s cirkusovými kostýmy. Součástí expozice je i motocykl, na kterém jezdili Medvědi s Cibulkou.Jste srdečně zváni !
                                                                                 Více informací o cirkusovém muzeu
zde


Cirkus Prince
Na stránky českých cirkusů byly přidány nové fotografie,které zachycují bourání šapito cirkusu Prince krůček po krůčku.Tyto fotky jsou nafoceny v Kralupech nad Vltavou...                                                                                
Fotografie cirkusu Prince se zobrazí zde

Pani Dagmar byla obyčejná dívka ze středního Slovenska.Jednou přijel cirkus a ona se zamilovala do mladého komedianta.Kvůli němu opustila školu i rodinu.Začátky nebyli lehké,protože obě dvě strany rodičů s tím nesouhlasili.Dagmar usilovně začala s tvrdým tréninkem a vypracovala se na skvělou žonglérku a artistku.Postupně se jim narodilo pět dětí a dnes jsou již starými rodičmi.
                                                                            Video této cirkusové rodiny se zobrazí
zde

Lánikovci Cirkusová škola
V jedné francouzské akademii se mladí lidé připravují na profesionální cirkusové akrobaty.
Každý rok si asi 18 studentů vybírá libovolný cirkusový kousek. A pak trénují dvě hodiny denně, aby byli dokonale připraveni na závěrečné maturitní zkoušky.Studenti jsou opravdu fyzicky vytížení a přesto je jejich studijní program stejný, jako u ostatních žáků. Dokonce čtyři z nich dokončili školu s vyznamenáním, což je důkaz pro ty, kteří zpochybňují vzdělávací kvality cirkusových akademií. Ve Francii je asi 150 podobných škol,ale jen tato poskytne i maturitu.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                      Copyright © 2005 - 2008  www.cirkusy.info