DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
Untitled Page Marcela Joo
Artistka se zranila v cirkuse po pádu ze sedmi metrů!
Štěstí v neštěstí měla mladá artistka Marcela Joo, která ve středu vpodvečer nacvičovala nové náročné číslo na hrazdě v šapitó cirkusu Jo–Joo. Jeden z prvků nezvládla a řítila se ze sedmimetrové výšky po hlavě na zem. Nejhoršímu zřejmě zabránila její švagrová, která pád ztlumila.
Na místo byla přivolána záchranka z Nymburka. „Byla zafixována a převezena na chirurgii do nymburské nemocnice,“ řekl na místě zasahující lékař.
Až do včerejšího odpoledne nebylo známé, nakolik vážná jsou zranění ženy a jestli nehrozí trvalé následky. „Má prasklé obratle a několik dalších zranění. Čekáme na výsledky CT testů. Koncilium lékařů by pak mělo rozhodnout, jestli bude převezena na náročnou operaci do motolské nemocnice,“ řekl bratr zraněné artistky Patrik Joo.
Co nakonec zřejmě zachránilo ženě život?
Při pádu střemhlav artistka padala na svoji švagrovou. Ta duchapřítomně její pád dokázala částečně zbrzdit a otočit ji tak, aby neupadla přímo na hlavu, ale na záda.
Cirkus Jo-Joo ve středu 12. března začíná sezonu právě v Poděbradech, v Kolíně uvede své show od 19. března do 23. března. Jejich vystoupení podle Patrika Joo nejsou kvůli zranění artistky ohrožena. „Vystoupení, v kterých vystupovala sestra, budou nahrazena jinými, které jsme okamžitě začali nacvičovat,“ řekl bratr zraněné ženy.
Zranění při podobných vystoupeních bohužel nejsou ojedinělou záležitostí. Zvláště lidé okolo cirkusů mají v tomto směru bohaté zkušenosti. „Většinou to končí zlámanými kostmi různých končetin. Nacvičujeme čísla bez jakéhokoliv jištění, aby si artisté zvykli na ten pocit, že je to jako při skutečném vystoupení před publikem,“ vysvětlil Patrik Joo.