DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Leoš Mareš a Jaromír Joo

            Leoš Mareš pokřtil v Plzni pět tygřat

"Přišlo mi to jako nejatraktivnější zvíře, které je. Hrozně se mi to líbilo. A teď, když jsme v zoologické zahradě, tak je to povinnost- lední medvěd, slon a tygr," vyjmenoval Mareš. Navíc je prý jeho oblíbenou postavičkou tygr z medvídka Pú.

 

V cirkuse byl letos na sibiřské tygry mimořádně úspěšný rok, uvedl principál Jaromír Joo. Samice Jena, Čita a Maja porodily každá trojčata, jejichž otcem je šestiletý samec Borneo. Ten je spolu s principálem držitelem několika českých rekordů.. Šesté z letošních tygřat pokřtila dnes jménem Zak místní televize.

 

 

I když Joo by si prý nejraději nechal všechny tygry, na individuální cvičení dalších devíti šelem by už neměl čas. Někteří tygříci proto půjdou na Slovensko, kde vzniká oáza na záchranu sibiřských tygrů. Chovatelské úspěchy principál odůvodňuje jednoduše: "Podstatné u zvířat je, že jakmile se nestresují, jsou v pohodě, páří se a mají mladé. Já pak s nimi mohu dělat to, co děláme. Ovládám je jen pohybem ruky, jenom trpělivostí a láskou, u nás neexistují žádné biče," řekl.

 

Zatímco s principálem spí čtyřměsíční Tajga v ložnici, Mareš by sám do chovu tygrů nešel. "Chápu, že lidé chovají šelmy doma. Je to kočka, přítulná, nádherná, ale i náročná," poznamenal. Křtiny tygřat měl původně s ním obstarat i jeho malý syn Jakub. "Ale bál se, že by ho určitě nepomazlili," omluvil nakonec jeho nepřítomnost v manéži Mareš.

Kromě deseti tygrů je v cirkuse také puma, leopard, krokodýli, koně, lamy, hadi a další zvířata. Už nyní principál přemýšlí, s čím bude jednou jeho oblíbenkyně Tajga vystupovat. Je jí něco přes čtyři měsíce a už se plně krmí Masem.

. "Maso si položím na obličej, lehnu si a ona mi to opatrně a jemně ožírá z obličeje. Až bude dospělá, bude to jednou perfektní trik. Nemusím ji učit nic nepřirozeného, dělá jen to, co se naučí v mládí," prozradil jeden z možných budoucích bodů programu principál.